pherkard

pherkard

pherkard | Netolerantný laktózofob

Prasačiny momentálne nie je možné zobraziť.
pherkard

Profesor ekonomiky na jednej z univerzit vyhlasil, ze nikdy nenechal prepadnut zo skusok ani jedneho studenta, ale nedavno nechal prepadnut celu triedu. Tato trieda trvala na tom, ze Obamova socialna teoria by fungovala a ze nikto by tak nebol ani chudobny ani bohaty, ale vsetci rovní. A tak profesor povedal:
"Oukej, urobime si teda pokus v triede ohladne Obamovho planu. Vsetky znamky z testov sa budu priemerovavat a kazdy dostane rovnaku znamku ako ktorykolvek iny student, a tak nikto neprepadne ani nikto nebude mat A. (nahradzame tak dolare znamkami - aby to bolo vsetkym realnejsie a lahsie pochopitelne).
Po prvom teste boli znamky spriemerovane a kazdy dostal B (2ku). Studenti, ktori studovali tvrdo, boli nahnevani a studenti, ktori sa pripravovali malo, boli velmi stastni. Ked prisiel druhy test, studenti, ktori sa predtym pripravovali malo, sa teraz pripravili este slabsie a ti, ktori sa predtym svedomite pripravovali, sa rozhodli, ze sa tiez chcu len zviest a tak studovali len malo. Priemerna znamka druheho testu bola 4ka (D). Nikto nebol stastny. Ked sa privalil treti test, priemer bolo F (5ka). Ako testy pokracovali, znamky sa vobec nelepsili kvoli hastereniu, obvinovaniu sa a nadavaniu si, co viedlo k zlym pocitom a nikto uz nestudoval pre zisk niekoho ineho. Na ich velke prekvapenie, vsetci PREPADLI a profesor dodal, ze socializmus by jednoznacne tiez zlyhal, pretoze ak je odmena velka, usilie uspiet je velke, ale ked vlada vezme vsetky odmeny, nikto sa nepokusi ani nebude chciet uspiet.
Neda sa to jednoduchsie vysvetlit.

Nizsie je 5 viet, ktore su je vhodne si opakovat po kazdom prejave predstavitelov nasej lubovolnej vlady:
1. Nemozete dotlacit legislativou chudobnych k prosperite tym, ze zakonmi vytlacite bohatych mimo ich prosperity.
2. Co jedna osoba dostane bez prace, to ina osoba musi odpracovat bez odmeny.
3. Vlada nemoze dat nikomu nieco, co by najprv niekomu inemu nevzala.
4. Nemozete znasobit bohatstvo tym, ze ho rozdelite.
5. Ked polovica ludi zisti, ze nemusi pracovat, pretoze druha polovica sa o nich postara, a ked ta druha polovica zisti, ze pracovat je k nicomu, pretoze niekto iny dostane to, pre co oni makali, tak je to zaciatok konca ktorehokolvek naroda.

 
Test Testovací | 30.6.2020 12:29

Tento príklad som počul v dávnych časoch internetu a to ešte o Obamovi nikto nepočul... Takže by ma zaujímalo, kto bol ten profesor, ktorá to bola škola a kedy sa to stalo...
Inak je to hoax podobný tým tunám sračiek, čo sa povaľujú po internete...
PS: To, že je socializmus blbosť nie je predmetom kritiky tohto príspevku. Kritizujem to ojebávanie ľudí a presviečanie ich o svojej pravde na základe vymyslených argumentov...


progresivne veriaci
progresivne veriaci | 30.6.2020 12:36

to čo sú za kapitalistické cocociny?


faka
faka | 30.6.2020 12:49

Socializmus je zločinná ideologia. X-krát to bolo v praxi overené, za cenu chudoby a smrti mnohých ľudí. Stále sa nájdu nemorálni zmrdi, ktorí nám budú tvrdiť, že vláda sa o chudobných ľudí postará tým, že snaživým zoberie. Nikdy a nikde to nefungovalo a vždy to skončilo zaostávaním a krachom.


Observateur
Observateur | 30.6.2020 13:39

Keby na Guláši bol len tento jeden príspevok, už by nebol zbytočný. Tlieskam!


Test Testovací | 30.6.2020 14:36

Prepracovaný starý príbeh o tom, že socializmus nemôže fungovať. Len nechápem prečo tam niekto zamontoval Obamu. Snáď kvôli Obamacare? Niečo také máme už dávno a autor by preklínal všetkých kapitalistov keby systém povinného zdravotného poistenia zrušili.


theory
theory | 30.6.2020 14:49

takisto netuším, čo s tým má spoločné Obama :/


mikchalus
mikchalus | 30.6.2020 18:54

faka: presne tak, ale to nie je iba o socializme, ale o lavici vseobecne ako takej, lavica chce KRADNUT A BRAT uspesnym a rozdelovat medzi chmulov, svojich volicov. vzdy to skonci zle, pretoze ked zlikviduju upesnych, nakoniec nema kto tvorit hodnoty.


Rudolf Dovicin

V-čko
V-čko | 1.7.2020 07:25

Socializmus má tak ďaleko k Obamovej sociálnej reforme (teórií) ako astrológia k (g)astronómií.


 
Nie ste prihlásený, pre pridavanie komentárov sa musíte prihlásiť!
( Prihlásenie | Registrácia )
 
 
loader