pherkard

pherkard

pherkard | Netolerantný laktózofob

Prasačiny momentálne nie je možné zobraziť.
pherkard

p. Spisiak povedal: "Neverim, ze dobro zvitazi, pretoze zlo nemusi dodrziavat ziadne pravidla."

 
vsetkovklude
vsetkovklude | 15.9.2021 21:07

Silné zamyslenie, tak bojujme ;)


Lodovik
Lodovik | 16.9.2021 12:47

Bojujme proti... polovici Slovakov, ktorej vlada mafie nadovsetko vyhovuje?


vsetkovklude
vsetkovklude | 16.9.2021 13:31

Lodovik, stačí ak zabojujeme proti mafii, tá časť Slovákov, ktorej vláda mafie vyhovuje, sa umierni, keď dostanú lepší príklad od nás a nami zvolenej reprezentácie.


pherkard
pherkard | 16.9.2021 16:07

vsetkovklude - vecny optimista.
Ja som strngal klucami v 89-tom a myslel si, ze za 2-3 roky budeme ako zapad. POstupne prisli facky - rozpad republiky, Meciar, unos, vrazdy... Fico... a pochopil som, ze ja sa uz toho "zapadu" tu na SK nedozijem a realisticky tvrdim, ze ani moj syn nie.
Ako som uz pisal, zidia isli 40 rokov (2 generacie) do zemi zaslubenej, aby do nej prisli ludia nezatazeny spomienkami, myslenim otrokov z Egypta.
Bohuzial, my si to myslenie socializmu stale nesieme sebou (ano cest vynimkam) ale vacsina ho ma "v krvi" a odovzda ho svojim detom a vnukom tak isto.
Nemali sme tu moznost sa naucit bojovat za svoje presvedcenie, pretoze demokracia nam spdla do lona odniekal z hora a my si dodnes nevieme s nou rady.
Ziarivy priklad - nepochop a jeho mysleie, prispevky...


vsetkovklude
vsetkovklude | 16.9.2021 19:20

Pherkard, ja som si zvolil cestu s tým bojovať, nehádžem flintu do žita, denne mladým na pozitívnych príkladoch ukazujem, že je možné z tejto krajiny vybudovať úspešný príbeh, tvrdou poctivou prácou pre seba aj pre spoločnosť. V priemere sa takto dotknem 200 mladých ročne, nech ma v živote poslúchne polovica, budem šťastný, zvyšok nech vezme na vedomie a 5% odpadlíkov považujem za štatistickú chybu... Blbé je, že jedna štatistická chyba robí asistentku kotlebovskému poslancovi a druhá vedie kanceláriu Úradu vlády ;)


pherkard
pherkard | 17.9.2021 07:41

vsetkovklude - neviem, kde pracujes, ale je nemak kontak s toklymi mladymi ludmi. Max moj syn - tam nie je o com diskutovat, je na spravnej strane barikady, organizoval pred par rokmi manifestacie po zavrazdeni Kuciaka a Kusnirovej. Pomahal bezplatne, ked NZCI (stat) nedokazal riesit programove vybavenie pri 1-2 vlne korony.
Neznasa nespravodlivost a ako mlady clovek, je samozrejme socialista t.j.Progres. Slov. (tam som ho nepresvedcil :>D).
Co mam priatelov a znamych - ich deti tam je to +/- to iste. NIe je to prekvapujuce, ved priatelov a znamych si sami vyberame a s clovekom obhajujucim Fica by som nedokazal sediet pri pive.
Ty, predpokladam posobis v skolstve a skor na vyssej urovni, nie ZDS.
Problem je ale prave v ludoch so strednym a nizsim vzdelanim. Ti veria viac i-netu a soc. sietam ako realite. A oni volia poctivejsie ako ti vzdelani.
A potom, ist do politiky, do "zabehnutej" strany, lubovolnej (aj tej nasej), tak ta ako idealistu s cistym stitom ti co tam sednia, hore nepustia, ved kolko z nich je "cistych".
A zakladat vlastnu stranu - jedine ako by vyhral nejaky ten miliom v sportke, inac bez sance bez podpory "financnikov" ktori samozrejme budu chciet odplatu. Bludny kruh.


vsetkovklude
vsetkovklude | 17.9.2021 10:41

Neboj sa, čochvíľa bude mať väčšina populácie vysokoškolské vzdelanie a tí bez neho sa do politiky nehrnú. Je potrebné v mladých budovať občiansky princíp a nemať strach, ja vidím svetielko na konci tunela a nemám pocit, že ležím v kóme.


pherkard
pherkard | 17.9.2021 11:30

Dal by boh aby si mal pravdu a drzim palce.
Dufam, ze ten moj skepticizmus sa ukaze ako neopodstatneny.


 
Nie ste prihlásený, pre pridavanie komentárov sa musíte prihlásiť!
( Prihlásenie | Registrácia )
 
 
loader