pherkard

pherkard | Netolerantný laktózofob

Prasačiny momentálne nie je možné zobraziť.
pherkard

Dnes som precital blog o industrializacii ruSSka, jej pozadi, vplyvu na zivoty ludi a tiez vplyvu ludi na samotnu industrializaciu.
Musim priznat, ze som bol prekvapeny rozdielom medzi tym co nas ucili v skolach a co je aj teraz u nas prevladajuca "historicka pravda" a skutocnostou.
Je to dlhy blog, takze len pre ludi, co sa chcu nieco dozvediet a eventualne potom podiskutovat.
Link na kliknutie je v komente, alno si skopirujte tento: https://blog.sme.sk/jurajkumicak/politika/ako-rusi-velku-vojnu-vyhrali-cast-i?ref=tit

 
pherkard
pherkard | 13.5.2022 17:14

Klikaci link: https://blog.sm...-cast-i?ref=tit


Mick
Mick | 13.5.2022 18:12

Clanok na jeden dych, vdaka. Blogera budem dalej sledovat.


Daniel
Daniel | 13.5.2022 19:23

Som to cital uz skor. Dobre spisane fakty. Aj v komentaroch autor upresnil dalsie detaily na spochybnovacie nazory par pomylenych diskuterov.


Daniel

mj
mj | 13.5.2022 19:32

pherkard predstav si ten sok ked som po skole dostal knihu od Lidella Harta Dejiny druhej svetovej vojny a docitam sa, ze k...y ruzzke napadli polsko spolu s Nemeckom ...


| 13.5.2022 19:54

Vdaka za odkazy, naozaj vyborny blog


mahalebka
mahalebka | 13.5.2022 20:12

Paradny blog


register
register | 13.5.2022 21:15

Aj ja dakujem. Idem na cast 2...


Andrej
Andrej | 13.5.2022 21:50

Vdaka za linky, velmi zaujimave citanie.


pherkard
pherkard | 14.5.2022 05:41

Daniel | 13.5.2022 19:26
Dakujem za pokracovanie - idem citat.
O pmoci USA som co to vedel, tak mozno 10%. Co mna vsak zaujalo viac, je ako autor vytihol mentalitu, povahu, socialne nazory ruskeho naroda. Bud mal naozaj relevantne udaje aj o tychto faktoch, alebo musel v russku prezit par rokov (ako ja). Naozaj ich vystihol.


Jojojo
Jojojo | 15.5.2022 08:38

Plno zaujímavých faktov zasadených do nahlúpleho kaviarenského šovinizmu. Nejdem sa rozpisovať o tom, že väčšina "mysliacich" ľudí v USA nemajú pôvod v USA, stačí si spomenúť, akou dierou plnou negramotných opilcov bolo Slovensko ešte v 19. storočí. Lebo tí najschopnejší odchádzali kam? Áno, aj do USA.


Daniel
Daniel | 15.5.2022 09:02

Jojojo | 15.5.2022 08:38 -> Hurá, prišiel vykladateľ z Ministerstva praUdy.


pherkard
pherkard | 15.5.2022 10:46

Jojojo | 15.5.2022 08:38
Cital som tvoj prispevok viac krat, ale stale som nenasiel suvislost s uverejnenym clankom.
Vies mi prosim ta vysvetlit, aky ma suvis osidlovanie Sev. Ameriky migrantami z Europy s pomocou USA pri industrializacii ZSSR?
DAkujem


Jojojo
Jojojo | 15.5.2022 16:44

Pomoc USA s industrializáciou je vporiadku. Aj vďaka tomu porazili nacizmus. Ale robiť z toho závery v štýle, že "civilizovaný svet vybudoval zaostalému mužikovi fabriky a teraz je zaostalý Putinov mužik nevďačný" je, slušne povedané, hlúpe.
Česi v 20. rokoch tiež vytiahli Slovensko a neskôr sa do ČSSR chodili Fíni učiť o organizovaní školstva. Ergo, sú Fíni hlúpy zaostalý národ, ktorým ČSSR musela vybudovať školstvo?

Navyše, autor sa z toho snaží propagandisticky odvodzovať, že 40 rokov socializmu je dôvodom, že aj po 30. rokoch kapitalizmu "ruská propaganda slávi úspechy". To myslí autor vážne? Lebo mne je z takej argumentácie trápne asi tak, ako keď súdruhovia o prvých počítačoch tvrdili, že tento obor čaká zánik, lebo neovládajú azbuku.

Nehovoriac o tom, že Rusko nerovná sa stalinizmus. Boľševizmus bola spolu s 2. svetovou vojnou najväčšia pohroma, ktorá postihla národy ZSSR, vrátane Rusov. Navyše mi nepríde korektné porovnávať Rusko s USA, ktoré sú politickým národom, nie etnickým a ktoré posledných 200 rokov profitujú z trvalej imigrácie = odlivu mozgov z celého sveta.

Záver: autor vytiahol veľa zaujímavých vecí z histórie a propagandisticky ich zneužíva v aktuálnej politickej situácii.


pherkard
pherkard | 15.5.2022 17:07

"profitujú z trvalej imigrácie = odlivu mozgov z celého sveta." - a precoze ti ludkovia utekaju do USA a nie ZSSR, kde urobili a robia sudruhovia chyby? MMCH - za posledne mesiace z ruSSka uslo 4 000 000 ludi, cez Turecko, Azerbajdzan atd.
"propagandisticky ich zneužíva v aktuálnej politickej situácii." - noze daj, ako sa fakty daju porpagandisticky zneuzit zverejnenim.
Keby ich zatajil, prekrutil, "modifikoval" ako to sustavne robia kremloboti, to by bola propaganda. Ale povedat ze 2+2=4 propaganda nie je.


Daniel
Daniel | 15.5.2022 17:34

Jojojo | 15.5.2022 16:44 ->

"Pomoc USA s industrializáciou je vporiadku. Aj vďaka tomu porazili nacizmus. Ale robiť z toho závery v štýle, že "civilizovaný svet vybudoval zaostalému mužikovi fabriky a teraz je zaostalý Putinov mužik nevďačný" je, slušne povedané, hlúpe." -> O akej tuzbe po vdake tu melies? Tu bolo vrazdenie vsetkych, ktori pri rozvoji pomahali, len aby sa vyzdvihli neexistujuce zasluhy "ruskeho umu" v zaujme propagandy. To ty si si z toho vyvodil nejaku tuzbu po vdake.

"Navyše, autor sa z toho snaží propagandisticky odvodzovať, že 40 rokov socializmu je dôvodom, že aj po 30. rokoch kapitalizmu "ruská propaganda slávi úspechy". To myslí autor vážne? Lebo mne je z takej argumentácie trápne asi tak, ako keď súdruhovia o prvých počítačoch tvrdili, že tento obor čaká zánik, lebo neovládajú azbuku." -> He? To co za mentalny konstrukt si zbuchal?


"Nehovoriac o tom, že Rusko nerovná sa stalinizmus. Boľševizmus bola spolu s 2. svetovou vojnou najväčšia pohroma, ktorá postihla národy ZSSR, vrátane Rusov." -> A tie vlajky Stalina, Lenina spoulu s Putinom na oslavach 1.maja, 9.maja ci VOSR je ako co? Ved ich vsetci beru ako drzitelov jednej linie smerovania krajiny. Na nazvoch tu skutocne prd zalezi.

"Navyše mi nepríde korektné porovnávať Rusko s USA, ktoré sú politickým národom, nie etnickým a ktoré posledných 200 rokov profitujú z trvalej imigrácie = odlivu mozgov z celého sveta." -> Ahaa, takze nacionalizmus je na prvom mieste. Nie sloboda, atraktivita zriadenia a volnost prilezitosti. Presne preto vsetci utekaju do USA a nie do Ruska. Kazdy vzdelany clovek chce slobodu, nie bytie sa do hrude, ze je prislusnikom toho, ci onoho naroda. Ohanas sa tu nacionalizmom, ako najvacsou vyhodou Ruska voci USA? Takto to videl aj Hitler.


pherkard
pherkard | 15.5.2022 18:33

Daniel | 15.5.2022 17:3
Palec hore. Pekne a vecne.


Jojojo
Jojojo | 15.5.2022 19:10

pherkard tie fakty môžu byť správne, ale sú vytiahnuté účelovo.
Keby sa nedialo, čo sa teraz deje, pán by také blogy asi nepísal. Ale najhorší je ten jeho komentár, v ktorom sa to iba hemží pojmami ako "vymletí magori", "Slovania z Močiarov", "národ mentálne ukotvený v časoch Zlatej hordy", "prijímateľ pomoci je necivilizovaný"... Keď som to čítal, celý čas som sa musel smiať :)
Nemôžeš na základe jednej témy v jednom krátkom období dejín národa, navyše pod stalinským terorom, zovšeobecňovať celý národ. Ja viem, že ti to robí dobre, ale to už vypovedá o tebe, nie o Rusoch.

S tou ruskou propagandou dám jeden príklad (z mnohých), lebo to je taký gulášový evergreen.

Jedna štúdia ( https://eclj.org/ngos-and-the-judges-of-the-echr?lng=en) pred časom zverejnila, že cca pätina sudcov Európskeho súdu pre ľudské práva pochádza z politických mimovládok, ktoré sú priamo či nepriamo napojené na sorošove granty. Pričom ESĽP rieši aj veľa prípadov, ktorých stranami sú tieto mimovládky. Čiže jasný konflikt záujmov. Obyvatelia Európy sa potom nestačia čudovať, lebo ESĽP okrem serióznej práce rieši aj pofidérne agendy podávané týmito mimovládkami, schované za práva obskúrnych menšín.

Riešením je:
A) Zmeniť prijímanie nových sudcov tak, aby práca v mimovládke nebola žiadnou výhodou, skôr naopak. Aby na takej inštitúcií, ako je ESĽP, nebol ani len tieň podozrenia zo zaujatosti.
B) Strčiť hlavu do piesku a tváriť sa, že je všetko vporiadku;
C) Zaútočiť na autorov štúdie, pretože ONI (sic!) rozbíjajú dôveru občanov v EÚ.

Hujeri si v takýchto prípadoch obyčajne vyberú možnosť B alebo C.
No a potom samozrejme rastie skepsa občanov, lebo zrazu majú v úradnom tlačive kolónky "rodič 1" a "rodič 2"...
Ako to hovoril mladý Šimečka? Že totalita potrebuje vonkajšieho nepriateľa? VOILÁ! Za nedôveru čoraz väčšieho množstva ľudí v EÚ môže Putin a všadeprítomní ruskí agenti!!!

Ja si myslím, že Putin nič moc robiť nemusí. Stačí, ak povie, že on žiadne pofidérne agendy v Rusku tolerovať nebude. A ľudia v Európe, ktorým tieto vecí už lezú krkom, to samozrejme počujú...
Vot, ruská propaganda!

Podobne to bolo s migrantami. Už od roku 2014, keď to začalo, veľa ľudí kričalo, že to nie sú žiadni "utečenci", ale obyčajní migranti a že z toho bude prúser. Boli vyhlasovaní za dezolátov, konšpirátorov, ktorí nechcú pomôcť úbohým utečencom... Salvini a Orbán boli najväčší vyvrheli. Kto si to už dnes pamätá...
A rovnako je to s Ukrajinou. Každý vedel, že z angažovania Amíkov na Ukrajine bude prúser. Aj Rusi opakovane varovali, že NATO na Ukrajine budú vnímať ako bezprostrednú hrozbu. Ale ak dnes poviem, že Amíci mohli tomuto prúseru ľahko predísť, keby sa nesrali do európskych záležitostí, tak som ruský agent.


Daniel
Daniel | 15.5.2022 21:49

Jojojo | 15.5.2022 19:10 -> Obranujes Rusku propagandu, ktorej si sam typickou obetou. Tak kvalitnou, ze si to uz ani neuvedomujes a branis svojho tyrana. Klasicky Stockholmsky syndrom. Cim vacsie elaboraty tu na jeho obranu produkujes, tym je to jasnejsie.


Jojojo
Jojojo | 16.5.2022 11:25

"To ty si si z toho vyvodil nejaku tuzbu po vdake." Nie, to autor toho pamfletu to stavia do pozície, že dnešní Rusi nemajú radi Amíkov, ktorí im vybudovali priemysel. Pritom tieto veci spolu vôbec nesúvisia.

Po 30 rokoch kapitalizmu sa vyhovárať na mentalitu 40-ročného socializmu je TROŠKU mimo.

"A tie vlajky Stalina, Lenina..." Všimol si si, že aj na Slovensku a v Čechách bola v parlamente Komunistická strana? Taká s kosákom a kladivom. To bolo náhodou v čase, keď sa po 1989 zatvárali družstvá, fabriky, veľa ľudí zostalo nezamestnaných. Čuduješ sa, že mali sentiment za minulým zriadením? A teraz si predstav, že v Rusku to bolo násobne horšie po rozpade ZSSR. Navyše, západ dáva Rusom posledných 20 rokov nepokryte najavo, "kam patria".

Do USA už uteká málokto. Zaspal si dobu.

Z článku: "Nie je pravdou, že si sovieti postavili svoj priemysel sami." A kto hovorí, že áno?


Daniel
Daniel | 16.5.2022 13:04

Jojojo | 16.5.2022 11:25 ->

"Nie, to autor toho pamfletu to stavia do pozície, že dnešní Rusi nemajú radi Amíkov, ktorí im vybudovali priemysel. Pritom tieto veci spolu vôbec nesúvisia." -> Presne tak. Vobec to spolu nesuvisi a aj napriek tomu Rusi Amikov nemaju radi. Vdaka propagande aj o tom, ze Rusom nikto neprejavuje vdaku za "oslobodenie" a porazenie Hitlera.

"Po 30 rokoch kapitalizmu sa vyhovárať na mentalitu 40-ročného socializmu je TROŠKU mimo." -> Ani po tolkych rokoch si nepochopil, ze Rusky kapitalizmus neexistuje a ani nikdy neexistoval.

"Všimol si si, že aj na Slovensku a v Čechách bola v parlamente Komunistická strana? Taká s kosákom a kladivom. To bolo náhodou v čase, keď sa po 1989 zatvárali družstvá, fabriky, veľa ľudí zostalo nezamestnaných. Čuduješ sa, že mali sentiment za minulým zriadením? A teraz si predstav, že v Rusku to bolo násobne horšie po rozpade ZSSR." -> Lenze tento obdiv prilepili aj Putinovi a ocakavaju podobne smerovanie krajiny. Takze ci je to ZSSR, Rusko ci Ruska Federacia je uplne prd jedno.

"Navyše, západ dáva Rusom posledných 20 rokov nepokryte najavo, "kam patria"." -> Cely zapad absolutne kasle na kazdu zvrchovanu slobodnu krajinu. Zi a nechaj zit. Vela nechybalo, a boli by aj v Nato. No to Rusom maximalne nevyhovuje, pretoze maju komplex moci a potrebuju, aby si u nich svet podaval klucky. Takze Putin je teraz na vrchole blaha, lebo sa vsade riesi Rusko. A je mu jedno ako. Su v centre diania.

"Do USA už uteká málokto. Zaspal si dobu." -> Presne tak. Uz sa tam bezne cestuje. Utekaju len Rusi. A obyvatelia par dalsich autoritarskych rezimov. Kym ich niekto neotravi.

"Z článku: "Nie je pravdou, že si sovieti postavili svoj priemysel sami." A kto hovorí, že áno?" -> Rusi. Svedkov opaku zabijali.


 
Nie ste prihlásený, pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť!
( Prihlásenie | Registrácia )
 
 
loader