pherkard

pherkard | Netolerantný laktózofob

Prasačiny momentálne nie je možné zobraziť.
pherkard

V nedavnej minulosti, jednoduchsi ludia, citali myslienky vzdelanych ludi, aby sa nimi mohli inspirovat.

Dnes, vdelani ludia citaju komentare jednoduchsich ludi, aby sa nad nimi mohli rozculovat.

 
Komisar Mex
Komisar Mex | 1.8.2022 17:00

Zaujimave tiez je, ze 99% ludi sa po precitani tohto prispevku pousmeje (minimalne v dusi), a pomysli si ze on/ona je ten vzdelany co sa moze rozculovat :)


JojkoMojko
JojkoMojko | 1.8.2022 17:46

... dnes vzdelani sa rozculuju nie nad komentarmi jednoduchsich ludi, ale nad tym, ze tie "komentare" rozbijaju svet.

Politici zistili, ze je paradna vec nacuvat komentarom jednoduchych ludi a podla ich hlasok robit politiku (a byt velmi popularny a mat iste teple miestecko na rozkradanie). Na Slovensku je to napriklad Roberto de Fizzo, v Cesku Andrejko Bures, pripadne Pitomio nocni Okamura. V Madarsku Viktorko Orban.

A ked upozornis, na tu debilitu, tak si okamzite kokot proamericky, procap/ut/ovany, prosorosovsky, protinarodny...

Takze nasrat, mili hlupaci. Citam vase chujoviny preto a len preto, lebo nepriatela treba poznat. A pripade potreby proti nemu bojovat (aj jeho zbranami).


tmiro
tmiro | 1.8.2022 18:05

Čítam komentáre pod článkami iba preto, aby som potom v tej zaplave proficovskych a proputlerovskych komentárov napísal aj môj opačný nazor.
Neznesiem, že by svet vedel iba o jednom uhle a o tom druhom nie.
Mam pocit, že by to doviedlo svet do záhuby, keby sa verejne prezentovali iba názory jednoduchej väčšiny.

Proste sa pokúšam svet ovplyvniť pozitívnejšim smerom.

Preto som napr minulý rok komentoval pod tými picovinami ako usa zhromažďujú vojakov v Ukrajine na ruskej hranici už nám hrozí mobilizácia a budeme nútení ísť bojovať cez Ukrajinu do Ruska až na sibir ukradnúť ropu pre USA. A ze kovid je lebo počas zákazu vychádzania sa vo veľkom v noci preváža tá armáda na východ atď..
Prípadne že pán Putin určite nezautoci iba zhromažďuje vojská na obranu a ak náhodou aj zaútočí tak oprávnene a doby je hneď celú Gejropu lebo ho provokovali - nadávali cez hranicu jeho matke do kuriev.

Tak som komentoval, že netreba sa báť Putlerovho útoku, lebo je to nerealne, lebo aj keď máš síce miliónovú armádu, nevieš ju použiť celú, musíš nechať armádu v každom kúte krajiny a do vojny môžeš poslať len malú časť a aj keby si poslal tu malú časť armády na Ukrajinu, tak Ukrajina je veľké územie a bude tazke ho dobyť a ešte ťažšie udržať, takže....

Aha.. Tak nič no..


JojkoMojko
JojkoMojko | 1.8.2022 18:21

Mozeme zacat o zlatych rubloch sirit ako to je naozaj, jazda zacala! :-)
https://twitter.com/PhillipsPOBrien/status/1551959912191823873


Hovado
Hovado | 2.8.2022 06:27

Tmiro v tých časoch sa má kolegyňa pri obede opýtala čo si myslím o americkom provokovani na ukrajinsko-ruskych hraniciach. Ja som jej odpovedal že sa bojím toho že Rusi zaútočia na Ukrajinu. Vtedy na mňa pozerala ako na blázna, teraz má velebí ako jasnovidca...


VelkyNevykonny
VelkyNevykonny | 2.8.2022 09:31

V tých časoch to bolo z nášho pohľadu krajne nepravdepodobné, pretože bolo ťažké si prestaviť, že by niekto mohol byť tak agresívny, rozdrapený, ba až hlúpy. A ajhľa.


Jojojo
Jojojo | 3.8.2022 13:38

Tak hlavne ten scenár útoku šírili jedine Američania, aj to nie tajné služby, ale iba nejaký tím, ktorý si zostavil Blinken na Ministerstve zahraničia. Veľmi sa to podobalo na "dôkazy" o ZHN v Iraku, takže tomu verilo fakt iba zopár "jasnovidcov" z Washingtonu a ich hlásne trúby.
Sústreďovanie ruskej armády pri hraniciach každý chápal ako varovanie, nie skutočnú prípravu na útok. A zatiaľčo nám trúby pri šírení paniky ukazovali detailné fotky rozloženia ruskej armády, zabudli ukázať, že ukrajinská armáda sa sústreďuje a preskupuje pozdĺž línie kontaktu s Donbasom, predstavitelia DNR aj LNR hlásia, že Ukrajinci zintenzívnili paľbu a všetko nasvedčuje tomu, že sa chystajú na útok, že každým dňom rastie porušovanie prímeria, ktoré vrcholilo 19. februára, čo je náhodou deň, ktorý tí blinkenovi "jasnovidci" označili za deň ruskej invázie.
K tomu si treba pripočítať povýšenecké odmietnutie až výsmech ruských požiadaviek zaslaných v predvečer invázie Washingtonu, čo bola už iba čerešnička na roky trvajúcom arogantnom správaní, nedodržiavaní Minských dohôd a šovinizme Kyjevskej chunty podporovanej USA a VB.
Putin si asi spočítal, že sankcie na Rusko sa budú stupňovať bez ohľadu na to, čo urobí. Či bude ruská armáda čakať a potom pomáhať pri obrane Donbasu v prípade ukrajinského útoku, alebo Donbas preventíne obsadí či zaútočí na Ukrajinu z viacerých smerov - výsledok pre Rusko by bol rovnaký - sankcie a povyk boli prichystané dávno dopredu.


Hovado
Hovado | 3.8.2022 13:44

Jojojo :D tomu hadam ani sam neveriš


VelkyNevykonny
VelkyNevykonny | 3.8.2022 14:57

Ale v krčme alebo na futbalovom zápase by sa to určite chytilo...


JojkoMojko
JojkoMojko | 3.8.2022 15:16

Mojko! Konecne tvoje hlboke analyzy! A len do mna vraz! Poriadne hlboko! Tak po putinovsky!
Cmuk! Lubim tvoje analne vyplody! A aj teba!


pherkard
pherkard | 3.8.2022 16:19

Jojojo | 3.8.2022 13:38
Tvoje myslienkoe pochody a zavery, vo mne vzdy vyvolaju udiv a prekvapenie, ze preco taky vsetkeho dopredu znaly clovek, sa zahadzuje na gulasovej diskusii?
Mat take znalosti ako prezentujes a prenikavo pravdivy odhad situacie ktora len ma vzniknut, tak urcite by som bol hlavny poradca nejakeho vladara a zlatom plateny. NIeco ako novodoba Sibyla.


Jojojo
Jojojo | 3.8.2022 19:43

Nie som jasnovidec, iba neverím všetkému, čo vypustia mééédiá.

Plus neznesiem, že by svet vedel iba o jednom slušnomediálnom uhle pohľadu a o tom druhom nie. Mám pocit, že by to doviedlo svet do záhuby, keby sa verejne prezentovali iba názory propagandistov a vojnových štváčov.
Proste sa pokúšam svet ovplyvniť pozitívnejšim smerom!

Nevychádzam z údivu, ako sa méééédiá zrazu zamilovali do vojny a niektorí im zobú z ruky, lebo z kancelárie vyzerá vojna asi cool. Vôbec som netušil, koľko je u nás bojovníkov a akú obľubu zrazu získali toľko zavrhované zbrane. Ešte nedávno obmedzovali bezúhonným občanom držanie ručných zbraní a teraz je to raketomet sem, húfnica tam...
Nedávno záťahy proti pašovaniu cigariet a teraz rozdávanie AK-čiek civilistom v Kyjeve a otvorené hranice do EÚ...
Ešte nedávno nahlasovali spoluobčanov na NAKU za vyhrážanie sa iným spoluobčanom či skupinám, a dnes je možné beztrestne sa vyhrážať tu žijúcim ruským občanom či bájiť o vybombardovaní Moskvy...
Lebo Rusko musíme poraziť - povedali vo Washingtone. Lebo iná možnosť, vraj, neexistuje - zopakovali experti na Nočníku. Musíme Rusko oslabiť. Len akosi nikto nehovorí, čo to bude stáť Ukrajincov. Keď Zelenský hovoril, že im padne 100 vojakov denne (čo je najnižšie číslo, čo vypustili, môže to byť oveľa viac), tak si spočítaj, koľko je to za pol roka. Vynásob tromi a zistíš počet ranených, ktorý sa už nevrátia na front, lebo sú z nich invalidi. Civilistov a materiálne škody nepočítajúc. Hlavne, že Putin už pol roka dostáva príučku. Len keď otvorím mapu, tak je každý deň celá červená: ruský útok na 4 miestach naraz, Ukrajinci ustupujú a ruské delestrelectvo páli skoro súvisle po celej frontovej čiare. Dobre sa dáva Putinovi príučka - cez internet a keď za to platí niekto iný.
https://jojojo.gulas.sme.sk/141734/vojna-je-mier.html


JojkoMojko
JojkoMojko | 3.8.2022 19:52

Mojko! Lubim ako sa mi tu rozculujes!

Viac! Hlbsie! Narvi to do mna, co sa zmesti!!!! Milujem tvoje analyzy a tvoje analne pristupy!!!!! Rozdrap mi moj analik tvojim gazputin matrioskom!
💙💙💙💙💙💙
💙💙💙💙💙💙
💛💛💛💛💛💛
💛💛💛💛💛💛


VelkyNevykonny
VelkyNevykonny | 3.8.2022 20:19

Tebe to dobre hrkoce v tej gebuli.


 
Nie ste prihlásený, pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť!
( Prihlásenie | Registrácia )
 
 
loader