Je smutnym paradoxom doby, ze na pozadi terajsich udalosti na Ukrajine, si mnoho ludi zacina mysliet, ci by nebolo lepsie, keby 2. sv vojnu v russku, to Nemecko predsa len vyhralo.
pherkard | Netolerantný laktózofob
Je smutnym paradoxom doby, ze na pozadi terajsich udalosti na Ukrajine, si mnoho ludi zacina mysliet, ci by nebolo lepsie, keby 2. sv vojnu v russku, to Nemecko predsa len vyhralo.
By mě zajímalo, kde udělali soudruzi z NDR chybu...stříleli za války do vzduchu..
slovensku by to bolo jedno, v oboch prípadoch by iste bolo na víťaznej strane...otázka je len ako dlho po víťazstve by germáni ešte tolerovali našu podľudskú slovanskú existenciu
Inak presne o tomto som minule premýšľal
No neviem, pre nás aj pre Ukrajincov by to bolo asi ako z blata do kaluže.
A 20 rokov po vojne by sa presadzoval "fašizmus s ľudskou tvárou".
vn: toto ma presne už dávnejšie zaujalo, či by nacizmus mal vývojové fázy ako socializmus, či by došlo k odsúdeniu kultu osobnosti, uvoľnovaniu a pritvrdzovaniu režimu, obviňovaniu a ospravedlňovaniu minulosti. napadlo ma to pri pozeraní niektorých socíkovských filmov a seriálov, či by aj tretia ríša mala budovateľské filmy, kde by nadšení árijci osídľovali uvoľnené územia na východe a gestapo zasahovalo proti podlým slovanským diverzantom...
stalinizmus je toho prikladom... miliony mrtvych, koncetraky s menom gulag, cistky, vrazdy, totalne prenasledovanie nepriatelov rezimu, udavanie suseda susedom... a potom prisiel chruscov a potom breznev a potom... putin, v konfrontacii s nemeckom je to uplne iny pribeh, nemci zlihali, priznali to a zaplatili a platia dodnes... rusko nikdy ani len nepodakovalo za pomoc bez ktorej by sa nikdy nedostali za vlastne hranice... dalsi priklad je cina... ide nato uplne inak lebo nie je az tak militantne agresivna ako tupi a zaostali rusi a slovaci budu lizat to co im strach prikaze...
Záleží, ako dlho by žil Hitler a kto by nastúpil po ňom. Skús pozrieť The Man in the High Castle.
ap: na hitlera páchali nemeckí sprisahanci v armáde atentáty, keď im došlo že ohľadom vojny kompletne stratil súdnosť. ľud by ho asi zbožňoval ako stalina a spolustraníci by čakali kým zomrie a potom by sa strhol boj o moc ako v zssr medzi chruščovom a berijom.
muža z vysokého zámku som kedysi dávno čítal, seriál som nevidel. ako by svet vyzeral po víťazstve náckov je dobre popísané v knihe Otčina (Fatherland), existuje aj film, ale ten má priblblý hollywoodsky koniec, kniha je realistickejšia.
trombon: čína na to nejde silou ale ekonomicky. tam je fascinujúca tá niekoľkotisícročná kontinuita civilizácie, ktorú číňania vnímajú a ktorá sa momentálne tvári ako socializmus, dokonca aj s päťročnicami a komunistickou stranou v čele, ale už sa poučili z omylov ako veľké skoky a kultúrne revolúcie. niekde som raz čítal, že z aktuálnej podoby číny by skôr než komunista mao cetung mal radosť jeho ideologický protivník nacionalista čankajšek.
Zaujimave nazory a pohlady na moznu historiu. Dakujem.
Seriál je iný, v podstate si z knihy zobral len myšlienku. A ma megadivny koniec. Otcina mňa osobne až tak nezaujala, ale je to už dávno, tak si ju možno niekedy pozriem.