pherkard

pherkard | Netolerantný laktózofob

Prasačiny momentálne nie je možné zobraziť.
pherkard

Vzhladom na 100% platnost zakona schvalnosti, noze sa vyjadrite:
Myslite si, ze tohorocna zima bude vynimocne dlha a vynimocne chladna?
Odpovede z komentarov
ANO / NIE
2 / 1

 
trombon
trombon | 4.8.2022 18:08

1 a dufam, ze rusi sa s nepredanym plynom zadusia ako potkani, alebo aspon vybuchnu a zhoria


Michal
Michal | 4.8.2022 18:32

treba sledovať, kedy začnú indiáni rúbať drevo..


pherkard
pherkard | 4.8.2022 18:42

Kde tu v EU naberieme indiana. Viem ze vtip to bol dobry, len si ho uz nepamatam.


jeboslav
jeboslav | 4.8.2022 19:35

@pherkard: V skratke: Indiani nevedeli ci sa maju chystat na zimu a boli za svojim samanom a viackrat sa ho pytali, co maju robit. On nevedel tiez, tak im vzdy poradil, nech rubu drevo lebo zima bude tuha. Napokon ho to sameho stvalo, tak sa isiel opytat expertov do meteorologickeho ustavu. Ti mu poradili aby rubali to drevo dalej lebo zima bude tuha pretoze indiani rubu drevo.


tmiro
tmiro | 4.8.2022 20:08

Dúfam, že zima nebude až taká, že sa budú eskymakom lamat psy v zákrutách


aaa
aaa | 4.8.2022 20:55

Tuhá zima je keď sa prištíš k stene.


Hovado
Hovado | 4.8.2022 21:25

Neser lebo ti zlomím deku!


Lucy in boots
Lucy in boots | 4.8.2022 22:41

Trombon, v Rusku tiež už pekne išla cena plynu a elektriny nahor😄. Spolu s rastom všetkého, extrémnym percentom obyvateľov pod hranicou chudoby ich čaká dlhá, predlha a škaredá zima. Len tak mimochodom Sovietsky zväz (pre)/(vy)hral vojnu proti maličkému Fínsku úplne bez podpory Západu s minimálnymi ziskami a obrovskými stratami bol nútený ukončiť boje kvôli tlaku ostatných európskych štátov. Ako to dopadne teraz, keď už aerolinkám dochádzajú súčiastky na opravu mašín? Ako je na tom ďalšia infraštruktúra? By som sa nečudovala keby stopli alebo obmedzili ťažbu ropy/plynu/surovín lebo nemajú súčiastky, nemôžu posielať mašiny do zahraničia, nemajú know-how a nemajú mozgy zo zahraničia. Ropná veľmoc.


VelkyNevykonny
VelkyNevykonny | 4.8.2022 22:54

Pred domom mám figovnik. Túto zimu bude obrastený púpavami a vymrzne až začiatkom februára. Zase.


tmiro
tmiro | 4.8.2022 23:23

ZSSR si viedol vo vojne s fínskom veľmi zle hlavne preto, že sa nedá poslať celá armáda na jedno miesto, musíš ju mat na všetkých stranách a tam sa vyrovnáva postavenie napadnutéj krajiny, lebo ta môže na obránu použiť skoro celu armádu.

ZSSR mal hlavne časť nachystanu na okupaciu pobaltia. Keď sa to už dlho sralo, tak prevelil časť okupacnej baltskej do Fínska na posilnenie ale na druhej strane bol zase pod tlakom rýchlo to ukončiť a presunúť armádu naspat, kvôli Hitlerovi a kvôli plánovanej okupácii pobaltia, ktorá by sa oneskorila a mohla by narušiť aj okupaciu Poľska.

Fínom pred anektovanim pomohlo to, že išli na doraz a sovieti netusili, že majú náboje už iba na 3 dní. ZSSR uzavrel s fínskom prímerie ale napriek mnohonásobne väčším stratám na sovietskej strane, mal nehorázne požiadavky, lebo vedel, že by aj tak po nejakom čase vyhral. Tak ale aspoň nevedel, že ich dokáže aj anektovat.

Sovieti mali už nachystanu Fínsko karelsku zvazovu republiku a ta sa po čase zmenila na autonomnu republiku a vyhodili z názvu aj fínsku.

Niečo podobné ako Hitler a Británia. Ta tiež skončila s letectvom. A nebola schopna čeliť vylodeniu. Ale to Gohring nevedel a nechcel ísť do invázie pred porážkou Air force. Aj lutwaffe asi potrebovala nejakú prestávku. A ta pauza stačila Britom, aby obnovili nejaké letectvo.

Na fínskej paralele s dneskom je ešte aj to, že tam nastúpili dobrovoľníci zo Švédska na obránu Fínov, lebo Švédsko neutralitu zachovalo.


Valiant
Valiant | 5.8.2022 08:35

ja tipujem, že bude slabá zima a plynu v zásobníkoch bude dosť.


Mick
Mick | 5.8.2022 11:58

Ani tie zimy uz nie su, co byvali. Rusofili strasia, ze v zime pomrzneme, ale to asi myslia ich domovy na sibiri.


 
Nie ste prihlásený, pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť!
( Prihlásenie | Registrácia )
 
 
loader